Monday, April 6, 2009

Påske ...peaaegu!

Påske ferie! Kui see väike-armas küla, mäeveergude vahel, kubiseb rahvast, siis on see hoopis teist nägu. Kohalik väike pood teeb silmad ette isegi Stockmanni hulludele päevadele, sest pole hetkegi, kui sa ei pea järjekooras ootama. Väga mõnus on vaadata, kuidas üks rahvus oskab nautida kevadrõõme ja puhata. Pole raske arvata, et slaalomi nõlvad kubisevad rahvast, ent seda ma arvata ei osanud, et mitmesaja kilomeetri ultauses suusarajad on sõna otseses mõttes rahvast pungil. Aga pole ka ime, et see igapäevaselt väike-vaikne-pooltühi külake tõmbab rahvast nagu meepurk karupoeg Puhhi, sest mägedes olemine pakub sellist rahulolu ja naudingut, mida sõnadega on vaat, et võimatu väljendada. Isegi siis, kui taevaluuke katab paks pilvekiht ja sajab õrnalt vihma, ei tekita see mingiskugust meelehärmi. Kui külastada korraks keskust, siis torkab silma, et tublisti üle poolte inimeste kannab jalas suusasaapaid.
Siinkohal ei saa ka ütlemata jätta reedest ja laupäevast ilma, kus päike näitas oma tõelist palet ja tõi oma jõuga mõned puud-põõsad, kivid ja natuke rohelist lumeseest välja. Meile tähendas, see suurepärane ilm, et on aeg teha esimesed söögikorrad õuues- päikese käes, ja miks mitte ka ''talvesärk'' ära võtta ja ihule natuke päikest anda.
Muinasjutulisele algusele teen kiire lõpu, ja et jutt igavaks ei muutu, toon sisse natuke vabamad värsid. Neljapäeval, kui koolinädalast oli suuremjagu läbi saanud, kutsusid kooli abituriendid, mind ühele afterski üritusele bingot mängima. Kuna slaalomi mägi suletakse siin igapäev suhteliselt vara (umbes kella 17 ajal), siis afterski-bingo toimus kohe pärast seda. Kahjuks bingo võiduõnnest oli natuke puudu!
Reedel, pärast kooli, kui sai mõned semub bussijaama viidud, viisime mõned tugitoolid välja, et saaks niisama päikese käes vedeleda. Proovisin ka korra lumes käiia:

Laupäev mõõdus samas taktis, nagu reedegi- õuues, päikest võttes! Päris mõnus oli särgi väel õuues raamatut lugeda. Leidsin ühe hirmraske sudoku, mida proovisime Maikeniga lahendada ja mille tulemuseks saime 3 numbrit ruudustiku juurde ...seegi kõva sõna.

No comments: